Bezlepkové výrobky

BEZGLUTÉNOVÉ (BEZLEPKOVÉ) MÚČNE ZMESI 

Vyrábame diétne múčne zmesi špeciálne vyvinuté pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov držia bezgluténovú diétu.

Aby sme zachovali poctivosť našich výrobkov, nepoužívame pšeničný škrob, pretože môže obsahovať zvyškový glutén (lepok). Nahrádzame ho škrobom kukuričným a zemiakovým a zloženie dopĺňame najmä o kukuričnú, ryžovú a sójovú múku. Výsledkom sú múčne zmesi, z ktorých možno v kuchyni vyčarovať prakticky čokoľvek – tradičné domáce jedlá, dezerty i gurmánske experimenty.

PRIRODZENE BEZGLUTÉNOVÉ (BEZLEPKOVÉ) MÚKY 

Na trhu možno nájsť široké spektrum prirodzene bezgluténových múk. Nie všetky sú však rovnako bezpečné a spoľahlivé. Často sa vyrábajú v závodoch, kde môže dôjsť ku kontaminácii obilninami obsahujúcimi glutén (lepok).

Naše poctivé múky sa vyrábajú v špecializovaných prevádzkach na Slovensku využívajúcich iba prirodzene bezgluténové suroviny. Bezpečnosť závodov bez kontaminácie je certifikovaná akreditovaným laboratóriom spoločnosti Bel-Novamann International.

BEZGLUTÉNOVÉ (BEZLEPKOVÉ) MÚČNE POLOTOVARY 

Svojím kompletným zložením a jednoduchým použitím vám naše polotovary umožnia rýchlo pripraviť bezgluténovú verziu klasických slovenských pokrmov, ktoré máte radi. Polotovary však môžete použiť aj inovatívnym spôsobom a ozvláštniť tak vaše pečenie či varenie. Pre inšpiráciu nazrite do nášho receptára.

(bábovka, palacinky, knedľa, perník, muffin, strúhanka)

BEZLEPKOVÉ CESTOVINY

Bezlepkové cestoviny s vynikajúcimi varnými a konzistenčnými vlastnosťami, chuťove len ťažko odlíšiteľné od bežných cestovín. Vyrábajú sa v sortimente:

– niťovky
– rezance
– abeceda
– kolienka malé a veľké
– fliačky malé a veľké
– tarhoňa
– rúrky
– mušle- špirály
– špagety

BEZLEPKOVY CHLIEB – PEČIVO – KNEDLA

Svetlý a tmavý bezlepkový chlieb pripravený z našich múčnych zmesí PROMIX-UNI a T. Pečený vo formách. Vynikajúca konzistencia a chuťové vlastnosti.

Trvanlivý 90-dňový chlieb je balený v inertnej atmosfére.

Chlieb svetlý a tmavý čerstvý 650g
– celý alebo krájaný, balený
Chlieb svetlý a tmavý trvanlivý 360g
– krájaný , balený