Čo je Aquamin?

AQUAMIN – rastlinný morský multiminerálny komplex obsahujúci bioaktívny vápnik (Calcium) a horčík (Magnézium) a ďaľších 72 stopových prvkov včítane Selénu a Zinku.

Unikátne zloženie a zvláštna pórovitá štruktúra zabezpečuje vyššiu biologickú dostupnosť vápnika a horčíka pre organizmus. Štúdie ukázali, že využiteľnosť minerálov organizmom je 3-4 krát vyššia než u iných pridaných zdrojov minerálov (napr. dolomitových).

AQUAMIN je produktom morských červených rias, ktoré sa nachádzajú na severozápadnom pobreží Islandu a sú spracované špeciálnou šetrnou technológiou.

Prídavok AQUAMIN-u v našich bezgluténových múkach predstavuje 25% dennú potrebu vápnika (PROMIX-Alfa) resp. 16% pri PROMIX-Beta.

Bezlepkové tvarohové pečivo-I.

[av_heading heading=’Bezlepkové tvarohové pečivo-I.’ tag=’h3′ style=” size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ padding=’10’ color=” custom_font=”][/av_heading]

[av_textblock size=” font_color=” color=”]
Potrebujeme:

PROMIX-CH špeciál  125g

Tvaroh odtučnený   125g

1 žĺtko

Kypriaci prášok ,¾  sáčku  Dr. Oetker

(Možno pridať rastlinný tuk 25g alebo oškvarky)

Postup:

1.Suroviny jednorazovo spolu zmiešame  a vypracujeme hladké cesto (až sa stratia tvarohové hrudky – asi 5 min intenzívne hnetenie)

2.Cesto rozvaľkáme na hrúbku asi 5 mm a  vytvarujeme bochníčky, rohlíky , uložíme na plech a pečieme asi 15-18 minút pri 175° C. Po vychladnutí posypeme cukrom.

3.Pred alebo po pečení môžeme plniť sladkou alebo slanou náplňou.

4.Ako alternatívu cesto nakrájame na tyčinky, potrieme žĺtkom a posypeme soľou a rascou na spôsob slaných tyčiniek.
[/av_textblock]