Rýchly piškótový bezlepkový koláč

Rýchly piškótový bezlepkový koláč

Letné koláče musia byť rýchle, jednoduché a podľa možností ovocné. A presne taký je náš dnešný. Nazvali sme ho rýchly piškótový bezlepkový koláč – na jednoduchý bezlepkový piškót sme pridali vrstvu broskýň a dosiahli tak osviežujúcu kombináciu chutí. Najmä deťom sa zavďačíte, pretože tento koláčik im bude veľmi chutiť.

Rýchly piškótový bezlepkový koláč

Recept, ktorý nájdete nižšie, je rozpočítaný na malú dávku do formy s priemerom 20 cm a na nízku výšku. Ak budete koláč dávať na plech, strojnásobte jednotlivé suroviny, aby ho bolo dosť.

Potrebujeme:

Na piškót bez lepku:

2 vajcia

2 PL horúcej vody

2 PL kryštálového cukru (môže byť aj kokosový)

1 vanilkový cukor

kôra z polovice chemicky neošetreného citróna

3 PL bezlepkovej múky Promix PK špeciál (alebo môžete použiť rovnaké množstvo Novalim kukuričnej múky)

1/2 ČL kypriaceho prášku

Na ovocnú plnku:

4 stredne veľké broskyne

1 balenie Zlatého Klasu alebo 2 PL kukuričného škrobu

250 ml vody

Rýchly piškótový bezlepkový koláč

Rýchly piškótový bezlepkový koláč

Postup:

Vodu a celé vajcia dáme do misky a ručným mixérom ich prešľaháme. Pridáme cukor, vanilkový cukor, citrónovú kôru a znovu krátko prešľaháme.

Bezlepkovú múku Promix PK špeciál preosejeme spolu s kypriacim práškom na vyšľahanú zmes a krátko premiešame.

Nalejeme do tortovej formy s priemerom 20 cm (ktorú sme vystlali papierom na pečenie a zľahka potreli tenkou vrstvou tuku) a pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi 12 minút do zlatohneda.

Na plnku rozmiešame Zlatý Klas alebo škrob v 50 ml vody. Zvyšných 200 ml vody dáme variť. Do zovretej vody pridáme rozmiešaný Zlatý Klas alebo škrob a miešame do zhustnutia, kým nedosiahneme pudingovú konzistenciu.

Necháme krátko vychladnúť, potom do pudingu vmiešame rozmixované broskyne (najlepšie to ide ponorným mixérom) a túto plnku nalejeme do tortovej formy na upečený piškót. Necháme úplne vychladnúť a stuhnúť.

Podávame s čerstvým ovocím, koláčik si môžeme dozdobiť napríklad vyšľahanou šľahačkou. Prajeme vám dobrú chuť!