rustikálny chlieb bez lepku

Domáci bezlepkový chlieb

Domáci chlieb a pečivo majú čosi do seba. Vaším domovom sa rozplýva príjemná vôňa čerstvo napečeného chleba alebo pečiva. Lebo čerstvé domáce pečivo nielen dobre chutí. Pri domácom chlebe a pečive presne vieme, aké je ich zloženie. Pri príprave domáceho pečiva a chleba sa tešíme z vlasnej šikovnosti a dobre vykonanej práce.

Domáci bezlepkový chlieb a pečivo sú ale trochu iná výzva. Možno sa treba obrniž trochu väčšou trpezlivosťou, o to viac radosti však človek pocíti na konci, keď sa nám podarí poctivý domáci bezlepkový chlieb a pečivo.

Domáci bezlepkový chlieb

Tí pokročilejší sa bez problémov pustia do kváskových verzií, väčšina asi ostane verná klasickému droždiu, sú však aj recepty bez kysnutia.

Ak žijete bez lepku, potom vám určite dobre padne mať po ruke zopár overených a vyskúšaných receptov na bezlepkový chlieb a pečivo z našej „kuchyne“.

Ako aj pri bežnom chlebe, aj pri bezlepkovom platí nasledovné:

  • Najlepšie chutí čerstvý, v prvý deň
  • Nespotrebované bezlepkové pečivo či chlebík má tendenciu rýchlejšie obschnúť, preto nespotrebované kúsky radšej hneď zamrazíme
  • Ak sme na nejaké pečivo zabudli a obschlo, nevadí – dá sa výborne využiť buď na prípravu bezlepkových krutónov do polievky alebo na šalát, na domácu strúhanku alebo do žemľových knedličiek či žemľoviek bez lepku

Recepty na domáci bezlepkový chlieb

Poďte si pozrieť zbierku našch receptov na domáci chlieb. Keď niektorý z nich vyskúšate, napíšte nám, ako sa vám podraili a ako chutili.

 

Rustikálny chlieb bez lepku

Nádherná chrumkavá kôrka a mäkká striedka. Tento klasický chlieb s rascou si obľúbite a iný už nebudete chcieť.

rustikálny chlieb bez lepku

Tekvicový chlieb bez lepku

Nielen na jeseň si budete chcieť pochutnať na tomto krásne žltom chlebíku, do ktorého sme zapracovali tekvicové pyré a dochutili sme ho tekvicovými semiačkami.

Bezlepkový pita chliebNa letnú grilovačku ako stvorený. Chlebové placky, ktoré využijete nielen ako prílohi ku grilovanému mäsu, ale aj na naplnenie mäsom či zeleninou, na zajedanie k hummusu alebo šalátom.

 

Rýchly pohánkový chlieb bez kysnutia 

Ak sa vám nechce tráviť v kuchyni viac času než je nevyhnutné, skúste tento rýchly bezlepkový chlebík bez kysnutia z našej pohánkovej múky.

pohánkový chlieb

Zemiakový chlieb bez lepku 

Na tento chlebík sme využili náš polotovar – halušky v prášku, ktorý obsahuje pravé zemiakové vločky a zemiakovú múku. Príprava skutočne jednoduchá a výsledok výborný.

zemiakový chlieb bez lepku

Super jednoduchý chlieb bez lepku 

Len pár ingrediencí, rýchla a jednoduchá príprava a už o chvíľu si môžete pochutnať na tomto jednoduchom plackovom chlebíku.

super jednoduchý chlieb bez lepku

Bezlepkový chlieb na paličke 

Prekvapte svoje deti a pripravte si do krabičky cesto na bezlepkový chlieb na paličke, ktorý si môžete upiecť v prírode na ohnisku.

Olivový chlieb bez lepku

Letná verzia chlebíka, ktorý vám bude chutiť ku grilovaným dobrotám.

Olivový chlieb bez lepku