Ríbezľový koláč bez lepku

Ríbezľový koláč bez lepku

Máte doma náš bezlepkový muffin, ale na muffiny práve nemáte chuť? Nebojte sa trochu zaexperimentovať si, naše bezlepkové zmesi sa dajú použiť aj na iné dobroty a tak sa ich nikdy neprejete. Dnes sme so zmesi na bezlepkový muffin Novalim upiekli šťavnaté ríbezľové minikoláčiky. Vyskúšajte ich aj vy, jednoduchšie to už hádam ani nemôže byť.

Ríbezľový koláč bez lepku

Potrebujeme:

2 balenia zmesi na bezlepkový muffin Novalim

4 PL pohánkovej múky

olej (množstvo podľa návodu na obale mufifnov)

voda (množstvo podľa návodu na obale mufifnov)

ríbezle (bez stoniek, asi pol kila)

trstinový cukor podľa chuti (asi dve hrste)

trochu mletej škorice

Postup:

Zmesi na muffiny nasypeme do väčšej misy, pridáme vodu a olej ako píše návod na obale muffinov a premiešame. Postupne vmiešavame pohánku. Pohánková múka dodá muffinom extra vláčnosť a nadýchanosť. V prípade potreby prilejeme trochu vody, cesto by malo lávovito stekať z varechy.

Na dno plechu dáme papier na pečenie a posypeme ho trstinovým cukrom. Na cukor naukladáme ríbezle. Ovocie opatrne zalejeme pripraveným cestom a povrch uhladíme.

Pečieme v rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi pol hodinu (v závislosti od toho, aký plech použijeme, ak máme koláč vysoký, čas pečenia sa môže predĺžiť, podporúčame otestovať pomocou špajle, či je cesto prepečené).

Hotový koláč preklopíme na čistý plech. Ak chceme trochu obmeny, z koláča môžeme pomocou okrúhleho vykrajovátka povykrajovať mini tortičky a servírovať ich s vanilkovou zmrzlinou alebo šľahačkou.

Ríbezľový koláč bez lepku

Ríbezľový koláč bez lepku

Inšpirujte sa napríklad aj týmto osviežujúcim receptom:

Strúhaný čerešňový koláč bez lepku