Filozofia

 „Stále lepší a rozsiahlejší sortiment  potravín, chutný a  najlepší pre Vaše zdravie“.

 Toto je motto našej firmy, ktorá sa od roku 1991 špecializuje na výrobu diétnych bezgluténových (bezlepkových) a nízkobielkovinových potravín. Máme vybudované samostatné prevádzky, kde sa vyrábajú len bezgluténové výrobky. Pracovníci našej firmy majú dlhoročné skúsenosti v oblasti potravinárskej technológie, mikrobiológie a v príbuzných odboroch. Kontinuálny výskum a vývoj realizujeme samostatne aj v spolupráci s významnými výskumnými centrami. Tým zabezpečujeme stálu inováciu produkcie a dynamický rozvoj spoločnosti. 

 

O nás

 

Spoločnosť NOVALIM bola založená v roku 1991 a špecializuje sa na vývoj a výrobu bezgluténových (bezlepkových) a nízkobielkovinových výrobkov. Zakladateľ, Ing. Jozef Poprac, CSc., využil svoje dlhoročné skúsenosti z pôsobenia vo výskume a vývoji potravinárskych výrobkov a výsledkom je rôznorodá paleta kvalitných bezgluténových a nízkobielkovinových výrobkov, ktoré spoločnosť NOVALIM ponúka svojim zákazníkom prostredníctvom E-shopu, v maloobchodoch i lekárňach. Poloha Slovenska v srdci Európy umožňuje spoločnosti efektívne zásobovať európsky trh.

 

Kvalitné suroviny

 

Kladieme dôraz na bezpečnosť našich výrobkov, a preto nepoužívame pšeničný škrob, ktorý môže byť nosičom zvyškového gluténu (lepku). Takisto v najväčšom možnom rozsahu využívame prírodné suroviny. Základnými ingredienciami v našich produktoch sú kukuričný a zemiakový škrob a ryžová, kukuričná a sójová múka.

Pre pravidelné monitorovanie bezpečnosti výrobkov má spoločnosť NOVALIM zavedený tzv. systém HACCP a certifikáciu spoločnosťou Bel-Novamann International. Suroviny a produkty navyše podliehajú stálej kontrole Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

 

  • Naše prevádzky sú špecializované len na výrobu bezgluténových (bezlepkových) výrobkov
  • Všetky naše výrobky sú vyrobené z prirodzene bezgluténových a nepšeničných surovín