cestovanie bez lepku

Cestovanie bez lepku – časť prvá

Cestovanie bez lepku je téma, ktorú v lete nemožno obísť. Aj tí najväčší domasedi sa v lete vyberú na cesty a aby sme to tým, ktorí žijú bez lepku, trochu uľahčili, spísali sme pre vás zopár užitočných tipov, ako cestovať bez lepku. Dnes vám ponúkame prvú časť.

Cestovanie bez lepku

Aj vy sa chystáte cez prázdniny na dovolenku alebo na dlhší výlet? A máte obavy z toho, kde a ako sa budete stravovať bez lepku? Alebo by ste radi dopriali svojmu dieťaťu pobytový tábor a neviete ako na to?

My vám preto ponúkame krátky sumár informácii užitočných pri “bezlepkovom cestovaní”.

 

Ak sa chystáte na výlet v rámci SR

  • Pokiaľ je výlet jednodňový, postačí vám zabaliť si sendvič z bezlepkového chleba a niekoľko bezlepkových snekov.
  • Podľa mapky reštaurácií, ktoré podávajú aj bezlepkové jedlá, si viete ľahko nájsť tú, ktorá je najbližšie pri trase vášho výletu. Mapky sú dostupné na rôznych portáloch, ktoré sa zaoberajú bezlepkovou výživou.
  • Ovocie je veľmi dobrý spoločník pri cestovaní. Vždy dobre osvieži, doplní vášmu organizmu potrebné tekutiny a dokonca zabaví aj deti pri dlhšom cestovaní autom.
  • Pokiaľ sa chystáte na piknik, môžete si kompletné piknikové menu pripraviť deň alebo aj pár dní vopred aj z našich receptov a zamraziť. Takto v deň pikniku len rozmrazíte, pridáte čerstvé ovocie a nápoje a môžete vyraziť za dobrodružstvom.
  • Ak zvažujete dlhší pobyt či už v hoteli alebo penzióne, treba sa vždy vopred informovať, či je možná príprava aj bezlepkového jedla a nahlásiť svoje požiadavky dopredu. Tiež je vhodné vopred si zistiť, kde sa nachádza najbližší obchod s bezlepkovými potravinami. 
  • Detské pobytové tábory sú azda najväčším problémom pre celiatikov. Aby ste si boli istí, že vaše dieťa bude mať naozaj výhradne bezlepkovú stravu, komunikujte dopredu s agentúrou, ideálne priamo s manažérom objektu, kde bude vaše dieťa ubytované. Dožadujte sa detailných informácií o príprave jedla, či sa pripravuje oddelene od jedla obsahujúceho lepok. Aká je jeho variabilita, výživnosť a v neposlednom rade, či je dodávateľ bezlepkových produktov, z ktorého sa jedlo pripravuje, spoľahlivý. S prevádzkou sa môžete prípadne dohodnúť, že niektoré potraviny, ako napr. bezlepkové cestoviny, múčne zmesi a iné doručíte vy sami. Do batožiny nezabudnite dieťaťu pridať aj sneky, bezlepkový chlebík, prípadne bezlepkové musli. 


Život bez lepku

Pre všetkých bezlepkáčov dávame do pozornosti ešte zopár užitočných odkazov:

 

Bezlepkové potraviny na výlety, tábory a dovolenky od Novalimu:

https://novalim.net/kategoria-produktu/cestoviny/bezglutenove-cestoviny/

https://novalim.net/kategoria-produktu/keksy-muesli-sneky/bezglutenove-pochutiny-keksy-musli/

https://novalim.net/kategoria-produktu/chlieb-pecivo/bezglutenovy-chlieb-pecivo/

 

Tipy na bezlepkový piknik:

 

https://novalim.net/bezlepkovy-slany-kolac-bryndzou/

https://novalim.net/pohankovy-bezlepkovy-osuch/

https://novalim.net/makucke-bezlepkove-briosky/

https://novalim.net/tekvicove-donuty-bez-lepku/

https://novalim.net/domace-natierky-toastovy-chlieb-bez-lepku/

https://novalim.net/batatovy-chlebik-bez-lepku/

https://novalim.net/muffinovy-bezlepkovy-receptar/